Jarosławiec to mała, nadmorska miejscowość turystyczno-rekreacyjna, położona w powiecie sławieńskim (województwo zachodniopomorskie). Dawniej wieś była zamieszkiwana głównie przez rybaków, którzy zresztą do dziś wypływają na połowy z tutejszej przystani. Amatorzy świeżej bałtyckiej rybki mogą nasycić się pysznymi świeżutkimi rybami: dorszem, flądrą, turbotem, łososiem i tradycyjnym śledzikiem. Dziś Jarosławiec jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, preferujących wypoczynek z widokiem na klify i bezkres błękitnego morza Bałtyckiego, które słynie tutaj z czystości wód i zachęca do korzystania z kąpieli morskich. Ogromna inwestycja urzędu morskiego (ok. 120 mln zł) która miała na celu umocnienie brzegu klifowego i powiększenie plaży spowodowała, że od 2016 roku Jarosławiec cieszy się bardzo szeroką plażą.
Atrakcją Jarosławca jest latarnia morska, wybudowana w Jarosławcu niemal 200 lat temu, jest najbardziej wysuniętym na północ obiektem tego typu w województwie zachodniopomorskim. Jej światło padające z wysokości 33 metrów jest widoczne na morzu z odległości ponad 40 kilometrów. Obiekt jest udostępniony do zwiedzania. Z uwagi na piękne, panoramiczne widoki z platformy widokowej, latarnia stanowi obowiązkowy punkt programu pobytu w Jarosławcu.
Już pierwsi mieszkańcy Jarosławca, którzy nie trudnili się rybactwem, pozyskiwali na tutejszych plażach bursztyn – czyli skamieniałą żywicę z pradawnych drzew iglastych. Wartość morskich klejnotów doceniali starożytni Rzymianie, a trasa, którą transportowano je znad Bałtyku na południe Europy, była znana jako Szlak Bursztynowy. Istnieje wiele gatunków bursztynu, jednak w jubilerstwie najbardziej ceni się właśnie odmianę bałtycką. Dziś również na jarosławieckich plażach można znaleźć fragmenty bursztynów – największe okazy trafiają się po silnych sztormach, uwięzione wśród nadmorskich kamieni i wplątane w gęstwiny wodorostów wyrzuconych przez fale na wybrzeże. Od 2014 roku w Jarosławcu istnieje Muzeum Bursztynu (www.muzeumbursztynu.pl), które warto zobaczyć. W sąsiedniej miejscowości Jezierzany funkcjonuje Galeria Rybacka, do której również warto się wybrać.
700 m na zachód od Willi MEWA znajduje się piękny las sosnowy, w którym warto korzystać ze spacerów ponieważ powietrze nasycone jest olejkami eterycznymi sosny czarnej oraz leczniczym jodem, jesienią obfituje również w grzyby.
W pobliżu Jarosławca znajdują się dwa jeziora: w Jezierzanach jezioro Wicko, na którym można wędkować i uprawiać sporty wodne (w okresie letnim szkółki żeglarskie) oraz jezioro Kopań wspaniałe do wędkowania oraz podziwiania chronionego ptactwa wodnego.
Zachodnia część Jarosławca położona jest na wysokim klifie. Klif to bardzo strome, urwiste fragmenty lądu w pobliżu brzegu morskiego, powstałe wskutek systematycznego podmywania przez fale. Klify w okolicy Jarosławca to idealne miejsce na długie spacery, przerywane obserwacją morza i otaczającej go przyrody z licznych punktów widokowych.
W Jarosławcu znajdują się: